Close

Jakość, marka, cena.

Ilość gatunków instrumentów jest znacznie większa niż nam się wydaje. Co prawda rozróżniamy cztery grupy główne, czyli instrumenty strunowe, smyczkowe, perkusyjne i klawiszowe, ale poza nimi można znaleźć również takie instrumenty, które trudno sklasyfikować do danej grupy.

Warto zastanowić się nad instrumentami klawiszowymi, bowiem cieszą się one popularnością od wielu lat. Co sprawia, że instrumenty klawiszowe są na fali od tak długiego czasu?
Wszystko można wyjaśnić na przykładzie zwykłego akustycznego pianina. Lata mijają, a wraz z nimi odchodzi stara moda i przychodzi nowa, lecz pianino opiera się modzie i wciąż jest na topie. To wszystko dzięki uniwersalności tego instrumentu, bowiem choć pianino często kojarzone jest z muzyką klasyczną, to sprawdza się ono w każdym gatunku muzycznym, a dodatkowo pianiści nie są skazani na grę w zespole, ponieważ bardzo dobrze mogą sobie poradzić sami.

Większość klawiszowców zaczynających na keyboardzie lub innym instrumencie elektronicznym, marzy o tym by pewnego dnia wejść w posiadanie pianina akustycznego. Choć instrument ten nie należy do najtańszych, to zawsze jest wart swojej ceny. Pianina akustyczne często przekraczają kwotę stu tysięcy złotych, ale nie trzeba tak dużo wydawać by cieszyć się profesjonalnym brzmieniem. Przykładem może być Yamaha b1 PE, której brzmienie i wykonanie znajdzie uznanie nawet u bardzo wymagających pianistów.

Marka instrumentu jest bardzo ważna, ponieważ często jest ona swoistą gwarancją jakości. Przykładem jest Kawai i model Kawai K200 EP, który zyskał bardzo duże uznanie i wysokie oceny podczas licznych recenzji na wielu forach i serwisach związanych z instrumentami klawiszowymi.

© 2024 Pianina Akustyczne | WordPress Theme: Annina Free by CrestaProject.